Добредојдовте на Шенжен Forred технологија копродукции, ООД.

Производството и процесот на развој

 • клиент побарувачка
 • Технички шема
 • дизајн имплементација
 • прототип на испитување
 • Инженеринг пилот работи
 • избави Клиентите

центар за производ

за нас

 • Шенжен Forred технологија копродукции, ООД

  Шенжен Forred технологија копродукции, Ltd е основана во 2016 година, ние сме професионални производител на електронски производи на национално високо-технолошки enterprises.Our компанија има повеќе од 350 вработени, 15 средината и високи менаџерски персонал, тотално 56 инженеринг и технички персонал и контрола на квалитетот на персоналот.
 • Силна производствена линија

  Имаме напредни SMT производствени линии, YAMAHA YS серија висока прецизност машина поставеност 24 комплети, Panasonice НПМ Д3 машина поставување серија 8 sets.Global серија автоматски plug-in-машина (AI / RI) 10 комплети, автоматски лемење печатач 10 комплети, со инспекција машина како што се SPI, AOI, X-зраци. Минимална ние може да се постави 01005 компоненти и максимално е 0,3 тонот рачки. Во моментов, нашиот месечен капацитет на производство на SMT линии е 0,3 милијарди чипови и AI / RI процес е 80 милиони чипови.
 • Ефикасно производство капацитет

  Имаме 4 полу-sutomatic DIP линии и 4 финалето собранието линии. 4 комплети бран лемење machine4, автоматска машина за заварување 30 комплети, автоматски три анти-слој машина 2 сета, Автоматска машина завртки 8 комплети. месечен капацитет на производство е 300K единици (во согласност со системот за управување со батерии).

Можете да контактирате со нас тука